Biała płyta indukcyjna. Jest piękna, ale którą kupić?

biała płyta indukcyjna

 

 

 

Białe płyty indukcyjne to szpan, szok i szał. Każdy znajomy, który pojawi się w kuchni będzie musiał przełknąć ślinę i opanować napad zazdrości. Jednak czy każda biała kuchnia indukcyjna jest taka sama. I najważniejsze- czym różni się od tradycyjnej- czarnej? W tym artykule rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości dotyczące białych płyt indukcyjnych. Chcecie poznać naszą opinię? Przeczytajcie.

 

 

 

 

 

BIAŁA PŁYTA INDUKCYJNA JEST ŁADNIEJSZA - FAKT

 

biała płyta indukcyjna

 

Niewątpliwie białe płyty indukcyjne wyróżniają się na tle swoich czarnych odpowiedników. Gdy oglądamy 

je w sklepie, zawsze na dłużej skupiają naszą uwagę. Głównie dlatego, że to wciąż urządzenie nietypowe w Polskich domach.
Białe płyty indukcyjne z całą pewnością równie dobrze pasują zarówno do nowoczesnych mebli kuchennych, jak i tych bardziej tradycyjnych. Pasują do blatów z chromowanym brzegiem oraz tych z litego drewna.


Ale prawda jest taka, że czarne płyty pasują do nich tak samo…

Możecie mówić, że to po prostu kwestia gustu i osobistych preferencji, ale moim zdaniem biała płyta indukcyjna jest po prostu ładniejsza i bardziej atrakcyjna wizualnie. Chyba,że zapaćkaliśmy ją sosem pomidorowym i tłuszczem z wytopionej właśnie słoniny.

 


Biała płyta indukcyjna- czyszczenie i pieszczenie

biała płyta indukcyjna

 

 

 

Nareszcie masz ją w domu. Jest lśniąca, pachnąca fabryką i na dodatek masz masę kartonu do spalenia w kominku. Jednak nie myślisz o niczym innym jak o czyszczeniu swojej bialutkiej płyty po pierwszym gotowaniu.

 

Na szczęście biała płyta nie wymaga do czyszczenia nic więcej, jak środków których używasz na co dzień. Może to być specjalne mleczko do płyt kuchennych lub środek w sprayu. Cokolwiek, co nie zarysuje ceramicznej powłoki twojej płyty.
Jeśli do tej pory korzystałaś/eś z kuchni ceramicznej lub czarnej indukcyjnej- będziesz wiedzieć jak z nią postępować.


 

 

 

Białe kuchnie indukcyjne dostępne w Polsce

 

Praktycznie każdy z producentów na naszym rynku ma w ofercie przynajmniej jedną płytę z białym blatem. Jeśli zsumujemy ofertę wszystkich producentów, okazuje się, że białych płyt indukcyjnych w sprzedaży jest całkiem sporo. Oto co oferują poszczególni producenci:

biała płyta indukcyjna


 

 

Biała płyta indukcyjna Amica

Amica posiada płyty bogate w funkcje i praktycznie posiadają wszystkie możliwe udogodnienia spotykane w czarnych płytach firmy Amica. Jest to płyta:

AMICA PI 6140 WTU – płyta, którą możemy podłączyć pod 230V jak i 400V, w swojej klasie cenowej ma do zaoferowania na prawdę sporo użytecznych funkcji (zobacz cenę)

 
 
 
 
 

biała płyta indukcyjna


 

Biała płyta indukcyjna Beko

 

Beko swoimi produktami zawsze wywiera presję na konkurencji, podobnie jest w przypadku produkcji kuchni indukcyjnych. Co prawda w klasie płyt indukcyjnych w kolorze białym oferuje tylko jedną płytę, natomiast na pewno przekłada się to na jakość. 

 

Beko HII64500FHTW - Jest to urządzenie z szeregiem przydatnych funkcji. Płyta posiada sterowanie dotykowe - slider, timer i booster w każdym polu. Pamięć Stop & Go oraz wszelkiego rodzaju blokady i zabezpieczenia. (zobacz cenę)

 

 

biała płyta indukcyjna

 

 

Białe płyty indukcyjne Whirlpool

Oferta Whirlpoola zadziwia. Ta popularna marka oferuje w Polsce bowiem tak naprawdę dwie płyty indukcyjne w kolorze białym. 

Whirlpool ACM 355 BA WH– z funkcją booster oraz ecobooster, łączonym polem grzewczym o mocy maksymalnej 7.2 kW (zobacz cenę)

Whirlpool ACM 808 BA WH – identyczne funkcje jak w płycie powyżej, natomiast różni się wielkością i rozmieszczeniem palników (zobacz cenę)
 

 

 

biała płyta indukcyjna

 

 

 

Biała płyta indukcyjna Gorenje

Gorenje ma najpiękniejsze białe płyty indukcyjne na rynku. Kropka. Urządzenia tej marki są po prostu doskonale zaprojektowane i wyglądają świetnie w każdej kuchni. 

Gorenje IT 635 ORAW – piękna płyta, którą można podłączyć pod każdą instalację, z możliwością łączenia pól indukcyjnych, wykończona bardzo ciekawą stylistyką (zobacz cenę)

 


 

 

 

 

Białe płyty indukcyjne Siemens

biała płyta indukcyjna
 

Siemens, posiada w swojej ofercie aż trzy płyty indukcyjne w kolorze białym. Cechują się przede wszystkim wskaźnikiem zużycia energii oraz wielostopniową regulacją mocy palników.


Siemens EH652FFB1E - płyta wyposażona m.in. w funkcję powerBoost, rozpoznawania obecności naczyń, czasowy wyłącznik bezpieczeństwa (zobacz cenę)

Siemens ED652FSB1E - płyta funkcjonalnością przypomina powyższy model, różni się wielkością palników zwykłych i łączonych (zobacz cenę)

Siemens EX652FEC1E - zaopatrzona w funkcje timera na każde pole indukcyjne, sygnał dzwiękowy końca pracy, wyświetlacz zużycia energii (zobacz cenę)

 

biała płyta indukcyjna

 
 

Białe płyty indukcyjne Freggia

Freggia to marka wywodząca się z Włoch. W Polsce jeszcze mało znana, dzięki wysokiej trwałości i niezawodności swoich produktów coraz bardziej zyskuje na popularności. W swojej ofercie posiada dwie białe płyty indukcyjne (4 i 2 palnikową).
 

Freggia HCI64W – płyta 4 palnikowa z timerem automatycznie wyłączającym pole grzewcze, posiada funckcję ochronną przed zalaniem (zobacz cenę)

Freggia HCI32W - płyta 2 palnikowa, jest to po prostu mniejsza wersja powyższej płyty 4 palnikowej (zobacz cenę)