Ranking płyt indukcyjnych

Ranking płyt indukcyjnych to nasze zawsze aktualne porównanie najlepszych kuchenek indukcyjnych które uaktualniamy w miarę pojawiania się nowych propozycji na rynku.

Indukcje w rankingu porównujemy pod kątem posiadanych funkcji, jakości wykonania oraz ewentualnych dodatkowych korzyści dla kupującego (jak dłuższa gwarancja, nietypowe funkcje czy atrakcyjna cena).

Ranking uwzględnia też aktualną cenę płyt indukcyjnych (zawsze umieszczamy najlepszą ofertę na rynku).

Jakie płyty ujęliśmy w naszym rankingu indukcji?

Według prawa, wszystkie płyty indukcyjne posiadają 24 miesiące gwarancji, a ich wymiary są ustandaryzowane. Każda z płyt w poniższym rankingu to tzw. „sześćdziesiątka”, pochodząca z polskiej dystrybucji, posiadająca pełną gwarancję producenta lub dystrybutora.

Poniższy ranking dotyczy płyt indukcyjnych w cenach do 2000zł.

  Model płyty Moc (W) Pole Anydish lub podobne (*) Regulacja mocy Cena (PLN)

Płyta indukcyjna AMICA PIT6541SU

7400W TAK, funkcja Bridge na całej prawej stronie płyty, Booster na wszystkich polach, timery, System PRO BABY, wskaźniki ciepła resztkowego

NOWOŚĆ funkcja PowerBooster!
płynna, sensorowa 10-stopniowa 1279zł KUP NAJTANIEJ W NASZYM OFICJALNYM SKLEPIE
kernau płyta indukcyjna logo ranking
Płyta indukcyjna KERNAU 6411-4B
7400W TAK, funkcja BRIDGE, booster na wszystkich polach, powłoka anti-touch, podłączenie 230V lub 400V, skaźnik ciepła resztkowego, krawędzie typu "C", timer na każdym polu indukcyjnym, aż 5 lat gwarancji z serwisem w domu sliderem, 10-stopniowa

1299zł 
(KUP NAJTANIEJ)

 

Płyta indukcyjna SOLGAZ SI-4T

7000W tak, dwa duże łączone pola, wykrywanie garnka w dowolnym miejscu płynna, sliderem 9-stopniowa 1890 (KUP NAJTANIEJ)
 Płyta indukcyjna Płyta SAMSUNG NZ64H57477K/EO 7200 tak, jedno na połowie powierzchni płyty, wskaźnik ciepła resztkowego płynna, 15-stopniowa, na płycie 1789 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 816 BA 7200 tak, duże łączone płynne (slider) 9-stopniowa, na płycie 1299 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna ELECTROLUX EHI 6740 FOK 7400 tak, duże łączone tak, na płycie 1899 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna ELECTROLUX EHH 6340 FXK 7400 nie tak, na płycie 1199 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna AMICA PI6501TU 7000 nie tak, na płycie 999 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna SAMSUNG CTN464FB01 7200 nie tak, 15-stopniowa 1569 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna BOSCH PIE 611F17E 7200 nie tak, na płycie 1449 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 808 BA/S (400V) 7200 tak tak, na płycie 1499 (KUP NAJTANIEJ)
   Płyta indukcyjna AMICA PI6512TB 7400 nie tak, na płycie 1319 (KUP NAJTANIEJ)

 

Zachęcamy do nadsyłania opinii o naszym rankingu. Postaramy się wykorzystać je na naszej stronie.

 

Skąd pomysł na ranking płyt indukcyjnych?

Od momentu powstania tej strony najczęstszym pytaniem pojawiającym się w komentarzach jest prośba o wskazanie najlepszej obecnie na rynku płyty indukcyjnej. W miarę rosnącej popularności naszej witryny, zaczęło brakować nam czasu na odpowiadanie na wszystkie prośby.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, zebraliśmy najlepsze naszym zdaniem urządzenia w tabeli w formie porównania i udostępniliśmy czytającym.

Płyty ujęte w porównaniu niekoniecznie licują z tym, co klienci spotykają w elektromarketach. Wbrew pozorom, najlepsze i najtrwalsze konstrukcje nie zawsze muszą być opatrzone logotypem znanej firmy. Bardzo często zdarza się, że porównując płytę znanej firmy z produktem nieznanym, to właśnie ten drugi wykazuje znacznie lepszy stosunek jakości do ceny.

Objaśnienie rankingu płyt

(*) Pole Anydish (lub podobne zależnie od oznaczenia producenta) to pole automatycznie wykrywające rozmiar pozostawionego na nim naczynia. Pole najczęściej zajmuje więcej niż jedno standardowe pole grzewcze. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie tego pola na obszarze dwóch standardowych pól grzewczych. Korzystając z niego, możemy podgrzewać potrawy zarówno w małych jak i dużych naczyniach o nieregularnych kształtach (np. brytfany).

W jaki sposób tworzymy nasz ranking płyt indukcyjnych?

Tworzone przez nas porównanie kuchenek indukcyjnych ma za zadanie ułatwić naszym czytelnikom wybór najlepszej obecnie na rynku płyty indukcyjnej. Pod uwagę w ocenie płyt bierzemy między innymi:

  •        aktualną cenę rynkową w najpopularniejszych sieciach handlowych
  •        moc znamionową
  •        ilość pól grzewczych i ich funkcjonalność
  •        rodzaj sterowania i regulacji mocy danej płyty
  •        funkcjonalność płyty oraz jej design
  •        łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania

Mimo, iż nasz ranking jest ustandryzowany, zastrzegamy sobie prawo do subiektywnej oceny niektórych rozwiązań zastosowanych w płytach prezentowanych powyżej. Dotyczy to głównie wygody użytkowania oraz designu danego urządzenia.

Najlepsza płyta indukcyjna do Twojego domu.

kuchnia indukcyjna- jak wybrac najlepszaNiezależnie od wyników rankingu, każdy z nas powinien podjąć decyzję o tym, czy dana płyta będzie nadawała się do jego kuchni.

Wbrew pozorom najlepsze płyty indukcyjne to wcale nie te odznaczające się wysoką mocą i ładnym designem, ale takie, na których przyjemnie będzie nam gotować każdego dnia.

Dlatego w rankingu staraliśmy się zwrócić uwagę choćby na wygodę sterowania kuchenką oraz pole grzejne na którym można od święta postawić brytfankę lub duży garnek w których powoli ugotują się nasze ulubione potrawy.

ranking płyt indukcyjnychZachęcamy więc do wyboru własnej, najlepszej kuchenki indukcyjnej mając nadzieję, że powyższe porównanie pomoże Wam w podjęciu trafnej decyzji.