Ranking płyt indukcyjnych

Ranking płyt indukcyjnych to nasze zawsze aktualne porównanie najlepszych kuchenek indukcyjnych które uaktualniamy w miarę pojawiania się nowych propozycji na rynku.

Indukcje w rankingu porównujemy pod kątem posiadanych funkcji, jakości wykonania oraz ewentualnych dodatkowych korzyści dla kupującego (jak dłuższa gwarancja, nietypowe funkcje czy atrakcyjna cena).

Ranking uwzględnia też aktualną cenę płyt indukcyjnych (zawsze umieszczamy najlepszą ofertę na rynku).

JAKIE PŁYTY UJĘLIŚMY W NASZYM RANKINGU INDUKCJI?

Według prawa, wszystkie płyty indukcyjne posiadają 24 miesiące gwarancji, a ich wymiary są ustandaryzowane. Każda z płyt w poniższym rankingu to tzw. „sześćdziesiątka”, pochodząca z polskiej dystrybucji, posiadająca pełną gwarancję producenta lub dystrybutora.

Poniższy ranking dotyczy płyt indukcyjnych w cenach do 2000zł.

Marka Model płyty Moc (W) Pole Anydish lub podobne (*) Regulacja mocy Cena (PLN)

Płyta indukcyjna GORENJE IT 635 ORAB

7100W TAK, funkcja Bridge na całej lewej stronie płyty, Booster na wszystkich polach, timery, funkcja regulacji mocy przyłączeniowej, wskaźniki ciepła resztkowego

NOWOŚĆ funkcja PowerBooster!
płynna, sensorowa 10-stopniowa 1999 zł KUP NAJTANIEJ W NASZYM OFICJALNYM SKLEPIE
kernau płyta indukcyjna logo ranking
Płyta indukcyjna AMICA PIT 6541 SU
7400W

TAK, funkcja Bridge na całej prawej stronie płyty, Booster na wszystkich polach, timery, System PRO BABY, wskaźniki ciepła resztkowego

 

sliderem, 10-stopniowa

1249 zł 
(KUP NAJTANIEJ)

 

 

Płyta indukcyjna KERNAU 6411-4B

7400W

Tak, funkcja Bridge, booster na wszystkich polach, powłoka anti-touch wskaźnik ciepła resztkowego, krawędzie typu "C" timer na każdym polu indukcyjnym, aż 5 lat gwarancji z serwisem w domu!

 

sliderem, 10-stopniowa

1299 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 836 BA

7000W nie, funkcja zarządzania mocą, booster 3kW płynna - slider na płycie 1349 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna Bosch PVS611BB1E 

6900W tak, łączone pole grzewcze, power boost dla wszystkich stref grzewczych, szybki start, timer z funkcją wyłączenia na każde pole grzewcze sterowanie sensorowe 1649 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna SIEMENS EH675FFC1E 

7400W tak, łączone pole grzewcze, wskaźnik zużycia energii, sygnał dzwiękowy końca pracy, timer z funkcją wyłączenia na wszystkie pola grzewcze płynna - slider na płycie 1999 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna BEKO HII64501FHT 

7200W tak, dwa duże pola łączone, wbudowane autoprogramy, stop&go, automatyczne wyłączanie, utrzymanie ciepła płynna - slider na płycie 1649 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna SAMSUNG NZ64K5747BK 

7200W tak, jedno łączone pole grzewcze, utrzymywanie ciepła, stop&go, szybki start, automatyczne wyłączanie płynna - slider na płycie 1949 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna WHIRLPOOL SMC 654 F BT IXL 

 

7400W tak, jedno duże pole łączone, eco booster, powłoka ochronna iXelium płynna - slider na płycie 1899 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna FRANKE FH 604-1 4I T PWL

7200W łączone pola grzewcze, booster na wszystkich polach, super ciche działanie, wskaźnik ciepła resztkowego sterowanie dotykowe 1999 zł (KUP NAJTANIEJ)

Płyta indukcyjna AMICA PI6543SKH 

7400W łączone pole grzewcze, trzy gotowe programy, power booster, rozpoznawanie obecności i wielkości garnka płynna - slider na płycie 1349 zł (KUP NAJTANIEJ)

Zachęcamy do nadsyłania opinii o naszym rankingu. Postaramy się wykorzystać je na naszej stronie!

 
Skąd pomysł na ranking płyt indukcyjnych?

Od momentu powstania tej strony najczęstszym pytaniem pojawiającym się w komentarzach jest prośba o wskazanie najlepszej obecnie na rynku płyty indukcyjnej. W miarę rosnącej popularności naszej witryny, zaczęło brakować nam czasu na odpowiadanie na wszystkie prośby.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, zebraliśmy najlepsze naszym zdaniem urządzenia w tabeli w formie porównania i udostępniliśmy czytającym.

Płyty ujęte w porównaniu niekoniecznie licują z tym, co klienci spotykają w elektromarketach. Wbrew pozorom, najlepsze i najtrwalsze konstrukcje nie zawsze muszą być opatrzone logotypem znanej firmy. Bardzo często zdarza się, że porównując płytę znanej firmy z produktem nieznanym, to właśnie ten drugi wykazuje znacznie lepszy stosunek jakości do ceny.

 

Objaśnienie rankingu płyt

(*) Pole Anydish (lub podobne zależnie od oznaczenia producenta) to pole automatycznie wykrywające rozmiar pozostawionego na nim naczynia. Pole najczęściej zajmuje więcej niż jedno standardowe pole grzewcze. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie tego pola na obszarze dwóch standardowych pól grzewczych. Korzystając z niego, możemy podgrzewać potrawy zarówno w małych jak i dużych naczyniach o nieregularnych kształtach (np. brytfany).

 

W jaki sposób tworzymy nasz ranking płyt indukcyjnych?

Tworzone przez nas porównanie kuchenek indukcyjnych ma za zadanie ułatwić naszym czytelnikom wybór najlepszej obecnie na rynku płyty indukcyjnej. Pod uwagę w ocenie płyt bierzemy między innymi:

  • aktualną cenę rynkową w najpopularniejszych sieciach handlowych
  • moc znamionową
  • ilość pól grzewczych i ich funkcjonalność
  • rodzaj sterowania i regulacji mocy danej płyty
  • funkcjonalność płyty oraz jej design
  • łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania

Mimo, iż nasz ranking jest ustandryzowany, zastrzegamy sobie prawo do subiektywnej oceny niektórych rozwiązań zastosowanych w płytach prezentowanych powyżej. Dotyczy to głównie wygody użytkowania oraz designu danego urządzenia.

 

Najlepsza płyta indukcyjna do Twojego domu

Niezależnie od wyników rankingu, każdy z nas powinien podjąć decyzję o tym, czy dana płyta będzie nadawała się do jego kuchni.

Wbrew pozorom najlepsze płyty indukcyjne to wcale nie te odznaczające się wysoką mocą i ładnym designem, ale takie, na których przyjemnie będzie nam gotować każdego dnia.

Dlatego w rankingu staraliśmy się zwrócić uwagę choćby na wygodę sterowania kuchenką oraz pole grzejne na którym można od święta postawić brytfankę lub duży garnek, w których powoli ugotują się nasze ulubione potrawy.

Zachęcamy więc do wyboru własnej, najlepszej kuchenki indukcyjnej mając nadzieję, że powyższe porównanie pomoże Wam w podjęciu trafnej decyzji.